De beste innovatie van 2006

Door: Gyuri Vergouw Gepubliceerd op 09 nov, 2006 in de rubriek Actualiteit
Kennisbank onderwerpen: Innovatie, Verandermanagement

Opleiding

Boek van de week

Zoals veel andere bladen is het Amerikaanse weekblad Time aangestoken door het lijstjessyndroom. Natuurlijk kennen wij het blad al van The Person(ality) of the Year verkiezingen (vroeger Man of the Year), nu heeft men de beste innovatie van 2006 gekozen. De winnaar blijkt een website te zijn die door tientallen miljoenen mensen per maand wordt bekeken, maar die Nederlandse politici onlangs niet bleken te kennen. Hoezo kenniseconomie? Welke site is gekozen tot de innovatie van het jaar?

Time heeft de videowebsite YouTube.com gekozen tot beste innovatie van 2006. Voor lezers van 1minutemanager geen onbekende site, want in september heb ik al aandacht aan YouTube besteed. Onlangs werd de site overigens voor $ 1,5 miljard overgenomen door Google. Niet gek voor een site die nauwelijks een jaar oud is en is opgericht door twee mid-twintigers.

Lev Grossman van Time legt uit waarom You Tube verkozen is. De site staat aan de basis van een cultuurrevolutie. “Het idee van een top-down cultuur, waarbij het idee had postgevat dat pratende hoofden (talking heads) passieve kijkers met de paplepel informatie gaven over wat in de wereld speelde is voorbij. Mensen willen ongefilterde videos uit Irak, Libanon en Darfur, niet van journalisten die daar op bezoek zijn maar van soldaten die daar vechten en van mensen die daar wonen en leven. Weblogs maakten van gewone mensen journalisten, YouTube maakte van hen weer beroemdheden.”

Toen de verkoop van de site bekend werd gemaakt, werd aan Nederlandse politici gevraagd of ze YouTube kenden. Voor mensen die de komende jaren over de Nederlandse kenniseconomie moeten gaan besluiten, waren de resultaten ontluisterend.

Tags:

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over 1MinuteManager.nl

Doel van dit weblog is managers kort en krachtig te informeren over zaken die hen (zakelijk) raken en die boeien. Dat mag breed zijn, generalistisch zo u wilt, want specialisten zijn er al genoeg en juist overzicht en kritische blik willen dan wel eens ontbreken.

De artikelen van 1minutemanager worden geschreven door Gyuri Vergouw, organisatie-adviseur en trainer. Meer informatie over zijn dagelijkse adviesactiviteiten kunt u vinden op zijn website www.vergouw.com. Tot zijn kernactiveiten rekent hij de ontwikkeling van maatwerk management games, gamificatie en serious gaming; de ontwikkeling van leiderschapsprogramma’s voor hoger en midden management en verandermanagement in complexe situaties en organisaties. U kunt via zijn websites direct contact met hem opnemen.

 

Redactie