cd recensie: The Scene – Code

Door: Gyuri Vergouw Gepubliceerd op 30 mrt, 2012 in de rubriek Luchtgitaar
Kennisbank onderwerpen: Recensies, Muziek

Opleiding

Boek van de week

The Scene Code
The Scene Code

The Scene behoort al ruim twintig jaar tot de beste Nederlandstalige bands van ons land. Het is de mix van de gruizige stem van zanger Thé Lau met  onvervalste rock en krakerige ballads, het soepele ritme dat de meeste songs ondersteund en de melodieën en teksten die je niet meer uit je hoofd krijgt na een eerste luisterbeurt die de band uniek maakt in het Neder-popcircuit. Met Code ligt na enkele jaren stilte weer een cd van formaat op de planken die doet denken aan het beste werk van de band, de cd’s Blauw en Open. Een zeer welkome terugkeer aan het front van een van de weinige underground groepen van Nederland die grote groepen luisteraars aan zich weet te blijven binden. Onbegrijpelijk is het daarom dat Code niet direct tot de hoogste regionen van de Nederlandse charts reikt.

Love them or hate them. Er zit blijkbaar niets tussen voor The Scene. Dankzij jaren negentig hits als Iedereen is van de wereld en Blauw heeft de band een vaste schare fans en dat is niet meer dan terecht. Zo’n dertig jaar in het vak en een cd afleveren als Code, het is weinigen gegeven. De kracht van The Scene heeft altijd gelegen in de afwisseling van krachtig rockende songs, met een power en stijl die geen enkele Nederlandstalige band hen nu evenaart, met rustige ballads.

Liefhebbers van beide soorten komen goed aan bod op Code. Opener Echt had ook op Nederpopklassieker Blauw kunnen staan. Het lijkt wel een statement van Lau. Ooit opende de tweede cd van de band met This Is Real. Dat was 1985.  En Echt is het nu meer dan ooit. Puur, rauw, hees en teder. Termen waar de band zichzelf ook graag van bedient. De band gaat terug naar de eigen roots en dat is maar goed ook. The Scene, dat is de interactie tussen de zang van Lau, de strakke gitaar-akkoorden met een dampende ritmesectie, tezamen met toetsen die juist door hun eenvoud veel toevoegen.

Code is een welkome terugkeer van een van de beste Nederlandstalige bands van de afgelopen dertig jaar. Hopelijk zien we de band ook weer terug op de Nederlandse festivals in de zomer, liefst met een mix van oud en nieuw werk. Het optreden in de kleine zaal van Paradiso was in ieder geval overtuigend genoeg. I love them….

Beste songs: Dier; Echt; Overal

4 Sterren

 

 

 

Tags: , , , , ,

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over 1MinuteManager.nl

Doel van dit weblog is managers kort en krachtig te informeren over zaken die hen (zakelijk) raken en die boeien. Dat mag breed zijn, generalistisch zo u wilt, want specialisten zijn er al genoeg en juist overzicht en kritische blik willen dan wel eens ontbreken.

De artikelen van 1minutemanager worden geschreven door Gyuri Vergouw, organisatie-adviseur en trainer. Meer informatie over zijn dagelijkse adviesactiviteiten kunt u vinden op zijn website www.vergouw.com. Tot zijn kernactiveiten rekent hij de ontwikkeling van maatwerk management games, gamificatie en serious gaming; de ontwikkeling van leiderschapsprogramma’s voor hoger en midden management en verandermanagement in complexe situaties en organisaties. U kunt via zijn websites direct contact met hem opnemen.

 

Redactie